Photo by Davor Sajko/KHL.hr 6.9.2013.

Favoriti pobjedama zaključili rujan

Prvi mjesec sedme sezone KHL-a priveden je kraju. Posljednjeg dana mjeseca rujna odigrano je devet susreta,  favoriti su dominirali i upisali nove bodove. CSKA je pobijedio u Novosibirsku, Metalurg Magnitogorsk je došao do pobjede u gostima kod Avtomobilista, Avangard je pobijedio Traktor, a Dinamo u golijadi u Moskvi pobijedio Vitjaz.

Sibir – CSKA 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Današnjom pobjedom u Novosibirsku, momčad CSKA se približila vodećem SKA na samo 3 boda zaostatka. Prva trećina je prošla bez pogodaka, iako je bilo po desetak udaraca sa svake strane.

Do vodstva je došao domaći sastav na powerplayu nakon isključenja Artjuhina. Patrik Hersley je bombom s plave linije probio Galimova koji nije niti vidio pak.

Minutu i pol kasnije stvari su se ponovno vratile na početak. Radulov je otklizao iza gola i gurnuo pak pred gol gdje se našao Da Costa koji je gurnuo pak ispod Koskinena, za 1:1.

To je bilo to od pogodaka u drugoj trećini. Na slijedeći se gol čekalo sve do 47. minute. CSKA je imao powerplay, a Prohorkin je bio nečuvan i odlično je pogodio iznad lijeve Koskinenove noge za 1:2.

Nekoliko minuta kasnije došlo je do izjednačenja. Thuresson je dva puta pokušao savladati Galimova ali nije uspio nego je pak došao do Gubina koji ga je vrlo lako pospremio iza već savladanog vratara CSKA.

Usprkos primljenom pogotku, CSKA je momčad koja se ne da vrlo lako smesti, te su pogotkom svoje najveće zvijezde – Radulova ipak došli do pobjede i nova 3 boda.

Avtomobilist – Metalurg Mg 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Vodeća momčad istočne konferencije Metalurg Mg susreo se s pretposljednjom momčadi te konferencije i očekivano došao do pobjede.

Prvo ime susreta svakako je Mozjakin koji je upisao 3 boda (1+2). Već u petoj minuti asistirao je Zaripovu za 1:0. Zaripov se našao u breakaway situaciji i s lakoćom je matirao domaćeg vratara Jakuba Kovara.

Do kraja trećine Mozjakin se upisao i u strijelce. Kovar i Zaripov su raširili bekove Avtomobilista i tako je Mozjakin samo gurnuo pak u mrežu bespomoćnog Kovara.

Druga je trećina počela odlično za goste. Nakon manje od dvije minute igre već je bilo 3:0. Vrhunskim klizanjem i brzim protokom paka gostujuća momčad je izigrala Avtomobilist i Grigorenko je ostao zaboravljen na drugoj vratnici te je vrlo lako poentirao, a Kovar je treći puta na utakmici morao po pak u svoju mrežu.

U 36. minuti upornost se isplatila Vladislavu Kamenjevu, kada je oduzeo pak u borbi na bandi iza gola i po četvrti puta ga poslao iza Kovara. Asistenciju je upisao Mozjakin.

Posljednji pogodak na susretu, i počasni pogodak za domaću momčad djelo je Gilberta Brulea koji se najbolje snašao u gužvi koja je nastala ispred Košečkinova gola i osvjetlao obraz Avtomobilistu.

Dinamo Msk – Vitjaz 6:4 (4:1, 1:2, 1:1)

Čak deset pogodaka vidjeli su gledatelji u Moskvi, na susretu između Dinama i Vitjaza.

Odmah na početku utakmice vidjeli se da nas čeka ”ludnica”. U manje od sedam minuta postignuto je čak 5 pogodaka.

Mozaljov je doveo domaće u vodstvo, a gosti su ekspresno odgovorili preko Viglazova. Nakon toga su u razmaku od pola minute domaći hokejaši došli do dva pogotka prednosti. Strijelci su bili Soin i Pestuško.

Gosti su promijenili vratara, Saprikin je zamijenio Harrija Saterija. Međutim sredinom prve trećine svojim drugim pogotkom Pestuško je i njemu poželio ”dobrodošlicu” u susret.

U drugu su trećinu igrači Dinama ušli s istim entuzijazmom kao i na početku susreta i Babenko je zabio njihov peti pogodak. Nedugo nakon Babenkova gola, Afinogenov je smanjio prednost domaćih i vratio nadu gostima.

Sredinom susreta Šitikov je vratio ”Vitezove” u susret zabivši gol za 5:3.

Mreže su mirovale sve do 55. minute, Dinamo je imao powerplay od 4 minute nakon visoke palice Klimontova. Tu veliku prednost u završnici susreta kapitalizirao je Mozaljov svojim drugim pogotkom.

Posljednji gol u ovoj reviji golova postignut je također na powerplayu, Šitikov je svojim pogotkom postavio konačnih 6:4.