Falilo je samo malo sreće

Colorado nije uspio. Samo 61 sekunda je dijelila momčad iz Denvera da uknjiži barem bod protiv Columbusa, ali Savard je s(p)retno pogodio za pun plijen gostiju.

Stvari su dobro krenule za Avse i već nakon pola minute igre zahvaljujući pogrešci Savarda i Iginli koji je bio na pravom mjestu poveli su 1:0. Do kraja prve trećine Dubinsky je izjednačio za Blue Jacketse.

Isti igrač već početkom druge dionice dovodi goste do prvog vodstva večeri nakon što se pločica neobično odbila od ograde i došla mu na palicu. U izrazito zanimljivom i neizvjesnom susretu svoj obol domaćoj momčadi dao je i kapetan Gabe Landeskog izvrsnim prolaskom po lijevoj strani gdje je izbjegao jedan nalet protivničkoga igrača i zatim izvrsnim backhand udarcem matirao McElhinneya za 2:2. Nedugo zatim gosti su ponovno u vodstvu, domaća obrana nije pokrila Johansena na drugoj vratnici, a ovaj nije imao većih problema pogoditi u gotovo praznu mrežu Varlamovljeva gola. Drugi period igre zaokružio je McLeod koji je wrap-around pogotkom još jednom vratio Colorado u igru.

Na samom kraju susreta Savard je dobio pak i odapeo ga prema golu, a na putu mu se našao Borna Rendulić koji je nažalost skrenuo putanju paka i on je završio u mreži Avalanchea za veliko slavlje gostiju iz Columbusa.

Što se tiče Borne, osim što nije do kraja blokirao udarac Savarda imao je sasvim solidnu utakmicu, iako bez ostvarenih bodova. U +/- statistici stoji mu -1 upravo zbog tog pogotka na kraju, ali u 12:54 min na ledu ostvario je i nešto više od minute na powerplayu. Upisao je jedan udarac prema golu i čak tri bodychecka. Jedino Landeskog i Stuart imaju više. Blokirao je Rendulić jedan udarac protivnika, oduzeo je jedan pak, ali jedan je i predao igračima iz Columbusa.

Colorado Avalanche – Columbus Blue Jackets 3:4

Slijedeći susret Avsima je na rasporedu sutra kada idu na vrlo teško gostovanje u United Center kod Chicago Blackhawksa.