Davor Sajko/khl.hr

Ellison u formi

KHL ide dalje, danas su na rasporedu bila četiri susreta. Medveščak je poražen u Toljatiju, Dinamo Minsk pobijedio Traktor u gostima, Atlant je slavio protiv Jugre nakon raspucavanja, a Slovan sa 3:1 slavio u Nižnjekamsku.

Dinamo je zahvaljujući Ellisonu osvojio bodove u Čeljabinsku. Bivši igrač Medveščaka je doveo svoju momčad u vodstvo pred kraj prve trećine, asistenciju je upisao Ryan Vesce. Dinamo je i u drugoj trećini iskoristio umor domaćih. Na kraju trećine Bailen je povisio prednost na 0:2.

Traktor je u trećoj dionici igre uspio doći do izjednačenja. Panov je zabio shorthanded pogodak, što je dalo krila domaćoj momčadi, pa su nakon nekoliko minuta došli do izjednačenja, ovaj puta pogodak je djelo Glinkina.

Nakon što je njegova momčad primila pogodak trener Pokovič je pozvao time-out, što se pokazalo kao odlično rješenje jer je svojim drugim pogotkom nakon samo 49 sekundi igre Ellison donio bodove Dinamu.

Sa po jednim pogotkom u svakoj trećini Slovan je pobijedio Neftehimik. Momčad iz Bratislave povela je u osmoj minuti Nedorostovim powerplay pogotkom. Rok Tičar je u 25. minuti zabio pogodak za 0:2, a u 43. minuti Netik je zabio treći pogodak, dok je svoj drugi bod, odnosno asistenciju upisao Vaclav Nedorost. Desetak minuta nakon toga počasni pogodak za domaće zabio je Alševskij, bio je to shorthanded pogodak.

Atlantu je bilo potrebno raspucavanje da uzme drugi bod protiv Jugre. Prva dionica igre pripala je domaćoj momčadi, sa dva pogotka prednosti otišli su na odmor. U drugoj minuti zabio je Gusev na asistenciju Magogina, a u 12. minuti Magogin na asistenciju Guseva.

Artjom Černov je na polovici susreta zabio pogodak za smanjenje prednosti domaće momčadi, da bi Šošnikov u konačnici u trećem periodu zabio za izjednačenje. Pogodaka nije bilo u produžetku, te je Majorov u raspucavanju donio dodatni bod Atlantu, a Jugra je zabilježila treći poraz za redom, i sva tri su bila u Hantij-Manzijsku pred domaćom publikom.

Još jedna transfer vijest na kraju, Felix Schutz se vratio u Admiral iz Vladivostoka. Njihov dres je nosio i prošle sezone, te je u 54 utakmice zabilježio 38 bodova (16+22). Ove sezone je odigrao 9 utakmica u Munchenu prije nego se vratio u KHL. Ugovor ga uz Admiral veže slijedeće dvije sezone.