[EBEL] Orli potopili Red Bull, Villach i Vienna na vrhu

Drugo kolo nove sezone regionalnog EBEL-a donijelo je pregršt zanimljivih susreta i rezultata, a zaključit će ga dvoboj Dornbirna i Innsburcka u utorak. Nakon dva kola Vienna i Villach drže vrh tablice, dok su posljednje dvije rangirane ekipe – KAC i Red Bull Salzburg.

Villach – Graz 99ers 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Nakon uvodne pobjede od 6:1 nad zagrebačkim Medveščakom, Villach je na domaćem ledu nastavio u furioznom tonu. Ovog puta dočekali su 99erse iz Graza i pobjedom 4:3 upisali nova tri boda. Momčad Grega Holsta krenula je furiozno te već u 6. minuti povela 1:0 pogotkom Stefana Bachera. Minutu i pol nakon izjednačuje Justin Buzzeo.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u drugoj trećini su Orlovi iz Villacha serijom od tri pogotka zaključili susret, pobjedonosni pogodak djelo je Mihe Verliča u 32. minuti u situaciji s igračem manje. Do kraja susreta Grazeri su uspjeli smanjiti na 4:3 pogocima Brocka Higgsa, ali više od toga nisu mogli.

Znojmo – Red Bull 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Orli iz Znojma nakon dva kola i dalje su bez poraza. Nakon pobjede nad Linzom u produžetku, u Češkoj su nastradali Bikovi iz Salzburga. Colton Yellow Horn upisao je dva pogotka a Marek Schwarz upisao 24 obrane za shutout. Inače, Orli su natpucali momke iz Mozartovog grada čak 44-24.

Početak utakmice donio je kvalitetan hokej visokog ritma s mnoštvom prilika a obje strane. Aktivniji su bili domaćini no gosti su stvorili opasnije situacije. U 30. minuti Colton Yellow Horn načeo je Bernharda Starkbauma u situaciji s igračem više. Radim Matuš povisio je na 2:0 četiri minute kasnije.

Posljednju dionicu novim je pogotkom otvorio Yellow Horn s dva igrača više a posao je u 50. minuti dovršio Radek Čip.

Linz – Bolzano 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Linz je nakon domaće pobjede 4:1 nad talijanskim Bolzanom zasjeo na četvrto mjesto na tablici s 4 boda. Michael Ouzas primio je samo jedan gol te skupio 30 obrana, uz postotak 96.8%.

Brian Lebler doveo je domaćine u vodstvo u 7. minuti, tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku gosti izjednačuju preko Michaela Halma, no slavlje im nije dugo trajalo. Već dvije minute nakon Sebastien Piche donosi novo vodstvo Crnim Krilima, pogodak koji se na kraju ispostavio pobjedonosnim.

Do kraja susreta pogotke su još upisali Dan DaSilva i Erik Kirchschläger u posljednjoj dionici za konačnih 4:1.

Vienna – KAC 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Iako su gosti iz Klagenfurta imali skoro 10 udaraca na gol više od svog protivnika, aktualni austrijski prvaci Vienna Capitalsi nakon dva kola ostali su stopostotni. U utakmici sa samo 8 minuta isključenja bili su bolji od KAC-a 4:1.

U prvoj dionici bilo je odličnih šansi i s jedne i s druge strane no Jean Philippe Lamoureux i Tomaš Duba uspješno su otklanjali svaku opasnost po vrata svoje momčadi. Ipak, pred sam kraj prve dionice, Rafael Rotter uspio je pronaći put do mreže, na dodavanje Jamiea Frasera i domaćini su na odmor otišli s vodstvom.

Na drugi pogodak čekalo se do 44. minute kad je Riley Holzapfel povisio na 2:0. Manuel Ganahl nakratko smanjuje deset minuta prije kraja, ali Macgregor Sharp i Rotter svojim drugim pogotkom u praznu mrežu otklanjaju svaku sumnju u pobjednika ovog susreta.

Preostali susret drugog kola između Dornbirna i Innsbrucka na rasporedu je sutra, u utorak 12. rujna u Dornbirner Messestadion s početkom u 19:15.