The official Spengler Cup Puck on ice during the game between Yekaterinburg and Team Canada at the 89th Spengler Cup ice hockey tournament in Davos, Switzerland, Saturday, December 26, 2015. (EQ Images/Melanie Duchene)

[EBEL] Linz osigurao doigravanje, Innsburck rasturio Znojmo

Medvjedi su ispratili Bikove iz Zagreba bez bodova u trileru dostojnom doigravanja, Linz je osigurao playoff, dok će KAC nakon poraza od Beča morati pričekati bar još jedno kolo za potvrdu.

Vienna – KAC 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

KAC je pobjedom u Beču mogao osigurati svoje mjesto u Top 6, ali pred ispunjenom Albert-Schultz-Halle domaćin je slavio 3:1. Već u trećoj minuti Riley Holzapfel doveo je domaćina u vodstvo. Gosti iz Klagenfurta su nakon vodećeg pogotka napali, Johannes Bischofsberger nije adekvatno završio solo prodor u sedmoj minuti, a kratko nakon toga Jean Philippe Lamoureux obranio je udarac Mitje Robara s plave. Manuel Ganahl imao je priliku u 12. minuti, ali bezuspješno i na odmor se otišlo s 1:0.

Lamoreaux je utakmicu završio s 31 obranom, odnosno visokih 96.8%.

David Joseph Fischer izjednačio je rezultat u 33. minuti u situaciji s igračem više. U posljednjih dvadeset minuta pogocima MacGregora Sharpa (PP1) i Taylora Vausea (EN) domaćin je odnio pobjedu 3:1. Vratar KAC-a David Madlener završio je utakmicu s 23 obrane (92%).

Dornbirn – Linz 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Crna Krila iz Linza su pobjedom u Dornbirnu osigurala doigravanje. U utakmici u kojoj su domaći Buldozi dvaput stizali rezultat pobjedonosni pogodak postigao je u 36. minuti Dan DaSilva nakon dodavanja Ricka Schofielda. U posljednjoj trećini su gosti dvama pogocima dokrajčili suparnika za osiguranje doigravanja.

Čak četvorica igrača u redovima Linza skupili su dva boda, a Michael Ouzas imao je 19 obrana, 90.5%.

Innsbruck – Znojmo 9:2 (3:1, 4:0, 2:1)

Susret petog protiv posljednjeplasiranog za Čehe je pošao po krivu već u 6. minuti. Jeremie Ouellet-Blain pronašao je put do mreže gostiju, do kraja susreta dodao je još tri asistencije. Andrew Clark skupio je pet bodova (3+2), Mitch Wahl imao je 4 (1+3). Orlovi iz Znojma nadu su vratili pred istekom 13. minute preko Novaka, ali već minutu kasnije Clark je postavio 2:1. Do kraja trećine postigao je svoj drugi, ujedno i pobjedonosni pogodak iz situacije s igračem više.

Domaćin je u 43. minuti vodio čak 8:1, nakratko je smanjio Bartoš, ali konačnih 9:2 svojim hattrick pogotkom postavlja Clark u 54. minuti.

Innsbruck je peti sa šest bodova ispred zagrebačkog Medveščaka.

Villach – Bolzano 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)

Odličnom drugom trećinom Bolzano je porazio Villach u Austriji te se odljepio na 4 boda prednosti ispred Orlova. Villachu je to treći uzastopni poraz, dok Vjeverice iz Italije slave treću pobjedu zaredom. Pobjednički pogodak djelo je Michaela Halma u 20. minuti.

Alexander Petan imao je tri asistencije, Halmo dva pogotka, a vratar Pekka Tuokkola skupio samo 11 obrana (!), dovoljno za 91.7%. Villach u utakmici nikada nije vodio. Hoće li doći kraj krizi momčadi koja je furiozno otvorila sezonu, a sada izgleda kao da joj svijet izmiče pod nogama?

Alba Volan – Graz 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Csanad Erdely je dvama pogocima u prvoj trećini susreta zapečatio sudbinu gostima iz Graza. Hannu Toivonen morao je čak tri puta po pak u mrežu u prvoj trećini jer je treći pogodak dodao i Aron Sandor Reisz. Iz takvog deficita gosti iz Štajerske nisu se mogli vratiti, počasni pogodak djelo je Kena Ograjenšeka u 58. minuti, bez kojeg će, jasno je, Graz izuzetno teško, ali Slovenac uskoro odlazi u Pyeongchang na Olimpijske Igre.

Trojica u redovima Mađara skupili su tri boda, Arttu Luttinen imao je dvije asistencije, a vratar Carruth MacMillan skupio 37 obrana (97.4%).