KHL Medveščak - EC KAC 29.8.2014. 6:1 / photo by Ivana Stančin

[EBEL] Alba na vrhu, KAC-u veliki derbi

Alba Volan je visokom pobjedom nad Medveščakom zasjela na vrh tablice nakon prvog kola, KAC je slavio u derbiju protiv Bikova iz Salzburga, a čak tri utakmice otišle su u produžetak.

Bolzano – Graz 99ers 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Aktualni prvaci u obranu naslova krenuli su na najbolji mogući način – uvjerljivom pobjedom pred svojim navijačima. Iako su poveli rano preko Daniela Catenaccija već u trećoj minuti, u drugoj dionici gosti se vraćaju pogocima Matta Garbowskog i Coltona Jareta Yellow Horna. U posljednjoj trećini preokret režiraju Brett Findlay, Michael Blunden i Daniel Catenacci drugim pogotkom za konačnih 4:2.

Red Bull – KAC 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Veliki derbi igrao se u prvom kolu nove sezone u Salzburgu. Domaći Bikovi poveli su nakon točno 11 minuta preko Bobbyja Raymonda, međutim već u sljedeće dvije minute i 19 sekundi Adam Comrie je dvama pogocima preokrenuo rezultat u korist momčadi iz Koruške. Svi pogoci pali su u situacijama s igračem više, kao i izjednačujući Rafaela Herburgera u 2. minuti nastavka. Do polovice susreta Mitch Wahl i Stefan Geier postavljaju konačan rezultat i odnose bodove na jug Austrije.

Linz – Beč 2:3 SO (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0 – 0:1)

Bečki Capitalsi osigurali su dva boda nakon raspucavanja kaznenih udaraca u Linzu. Pobjedu momčadi iz glavnog austrijskog grada donio je Chris DeSousa, nijedan igrač nije imao više od jednog boda, a susret je obilovao isključenjima – ukupno je dosuđeno 30 minuta kazni. Udaraca je bilo čak 81. Domaćin je bolje otvorio, u 4. minuti precizan je Brian Lebler. Do kraja prve dionice gosti su izjednačili preko Nikolausa Hartla. Minutu nakon provratka na led Riley Holzapfel doveo je Bečane u vodstvo, ali je sredinom susreta Andreas Kristler ponovno poravnao rezultat.

U produžetku Bečani su imali čak tri isključenja, domaći jedno, ali nitko nije iskoristio igrača više. Oba vratara bila su na skoro 94% obrana.

Villach – Znojmo 4:3 OT (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

U sudaru orlova u Villachu bolje su prošli oni austrijski. Sve trećine završile su identičnim rezultatom 1:1, a bolje su susret otvorili Česi kada je Anthony Luciani iskoristio situaciju s dva igrača više. Međutim 13 sekundi kasnije Villach se vraća pogotkom s igračem manje, bilo je to djelo Felixa Maxe. Po dva pogotka skupili su Luciani za Znojmo i MacGregor Sharp za Villach. Potonji je bio precizan i u produžetku za pobjedu domaćih.

Innsbruck – Dornbirn 3:4 OT (1:2, 2:0, 0:1 – 0:1)

Radek Čip imao je gol i asistenciju, a Juha Rasmus Rinne 27 obrana u pobjedi Dornbirna kod Innsbrucka. Gosti su poveli 0:2 prije isteka četvrte minute golovima Brodieja Reida i Radka Čipa, s igračem više smanjio je Andrew Clark na dodavanje Michaela Boivina. Nakon povratka s pauze Tyler Spurgeon i Andrew Clark drugim pogotkom okreću rezultat u korist domaćina. Kada se činilo da puni plijen ostaje u Innsbrucku, u 57. minuti ukazao se Scott Timmins i odveo susret u produžetak. Nakon samo minute u produžetku Brodie Dupont donosi pobjedu Buldozima iz Dornbirna.