5279049015_7fbf9a9f73_o

Ducksi pomeli Flamese

U srijedu u noći smo dobili prvu momčad koja je prošla u drugi krug doigravanja, momčad je to Ducksa iz Anaheima koji su lakše nego je to bilo očekivano pomela momčad Calgary Flamesa, a osim njih mogao je i St. Louis pomesti Wild, ali momčad iz Minnesote ipak je uzela pobjedu i malo produžila seriju, ostale dvije utakmice su bile one u Torontu i Bostonu.

Toronto Maple Leafs – Washington Capitals (4:5); 2-2

Washington je u susret krenuo furiozno, upravo kako se i očekuje od momčadi koja zaostaje u seriji. Nakon manje od tri minute igre već je bilo 0:1, strijelac je bio Oshie iz blizine, dok je minutu i pol nakon toga Oveckhin sa visine bulija poslao jedan projektil kojega vjerojatno niti jedan golman u NHL-u ne bi zaustavio i podebljao prednost gostiju na 0:2.  Međutim odmah u slijedećem napadu Leafsi su preko Hymana smanjili na 1:2. Ali igralo se i dalje u vrlo visokom ritmu te su Capitalsi do kraja prve trećine otišli na +3. Wilson je dva puta zatresao mrežu domaćih.
Nakon što smo u prvom periodu vidjeli čak pet pogodaka u drugome je ostalo samo na jednom, i to pogotku van Riemsdyka za smanjenje prednosti gostiju na 2:4.
Nakon 12 minuta igre u posljednjoj dionici Matthews je jedan otpadak pospremio u mrežu i Leafse vratio u igru, ali da se domaća momčad ne digne previše pobrinuo se Oshie svojim drugim pogotkom minutu nakon Matthewsova gola. Iako imao je svesrdnu pomoć domaćih braniča koji su se spetljali i nisu uspjeli očistiti pak iz svoje trećine. Konačnih 4:5 postavio je Tyler Bozak.

Boston Bruins – Ottawa Senators (0:1); 1-3

Senatorsi su sa minimalnih 0:1 slavili u Bostonu i time došli na korak do prolaska u drugi krug doigravanja. Ponovno su u fokusu bili vratari, te je tako Tukka Rask obranio ukupno 26 udaraca, dok je Anderson upisao shutout obranivši 22 udarca koje su mu uputili igrači Bostona. U drugom periodu igre Boston je došao do gola preko Acciarija, ali Guy Boucher na klupi Ottawe uložio je prigovor i nakon pregleda snimke ustanovljeno je da je prije pogotka bio offside i gol je poništen. Ipak jedan pogodak je ostao stajati, a to je onaj Bobbyja Ryana koji je pronašao put do Raskova gola nakon nešto više od pet minuta igre u trećem periodu. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a možda najveću ulogu u tome odigrao je Anderson koji je minutu prije kraja sa same linije gola izvukao pak i spasio svoje momčad od muke produžetka te ih odveo na korak do drugog kruga.

St. Louis Blues – Minnesota Wild (0:2); 3-1

Momčad Wilda spasila se od metle te izborila petu utakmicu, i to na svome ledu. U tome im je pomogao malo i  Jake Allen koji je u jednom trenutku prvoga perioda otišao iza gola po pak i jednostavno ga gurno uz ogradu gdje je bio Coyle koji nije imao previše posla gurnuti ga u praktički praznu mrežu za 0:1. Iako imaju veliku prednost ponajviše zahvaljujući Allenu, igrači Bluesa rade dosta loš posao u obrani te imaju problema sa izbacivanjem paka van trećine, tako je bilo i u drugom periodu igre kada je Hanzal stisnuo visoko i došao do paka te ga poslao iza Allena za 0:2. Spomenimo i Dubnyka s druge strane koji je fantastično branio i zaustavio svih 28 udaraca Bluesa te upisao shutout.

Calgary Flames – Anaheim Ducks (1:3); 0-4

Ducksi su prva momčad koja je izborila drugi krug, i usput prva momčad koja je pomela seriju. Stvari su za “Patke” izgledale odlično već na samom početku kada je Eaves iz teškog kuta pucao prema golu, zabio, a usput poslao Elliota na klupu. Na gol Flamesa stao je tada Chad Johnson. Međutim do kraja prve trećine i on je primio jedan pogodak, iako je inicijalni udarac obranio, njegov branič nije očistio pak te ga je Thompson pospremio u mrežu.
U drugom periodu igre tračak Flamesima dao je Monahan koji se u gužvi pred golom najbolje snašao te je iskoristio powerplay i smanjio prednost gostiju.
Međutim dalje od toga nije išlo, iako su pred kraj susreta povukli golmana i bacili sve u napad nisu uspjeli poentirati, a Getzlaf je samo potvrdio prolaz pogotkom u praznu mrežu.