Dornbirn razbio Medvjede

Prva povijesna EBEL utakmica odigrana je u Sisku, gradu koji će tijekom rujna biti domaćin Medveščaku i momčadima koje zagrepčani ugoste.
Dvorana je bila puna kao šipak, na tribinama se natiskalo i mlado i staro, domaći i stranci, svi su došli podržati Medveščak u prvoj domaćoj utakmici, ne bi li zagrebački plavi došli do prve pobjede.
Nakon šezdeset minuta igre pjesmom su igrači ispraćeni sa ledene plohe, ali u zraku se osjetila gorčina, razočaranje, dovoljan je bio pogled na zbunjena dječja lica koja su se pitala što se dogodilo?
Ne samo djeca, i mi smo se pitali što se dogodilo? Što smo mi to gledali u Sisku? Zar je Dornbirn toliko jak? Ili je Medveščak toliko slab da će biti najobičnija kanta za napucavanje? Odgovore ćemo dobiti tijekom sezone, dat ćemo im malo kredita ipak je samo treće kolo, ali dugo će se pamtiti kako nas je Dornbirn razbio, a djelovalo je to kao da su igrali sa pola snage.
Nakon svečanog podbacivanja paka sudački par Bulovec i Smetana dali su znak da krene utakmica, Fox je na vrata Medveščaka stavio Corbeila. Gostima iz Austrije bilo je potrebno svega pet minuta da gotovo iz ničega, iz prvog pravog udarca na gol svladaju Corbeila, strijelac je bio Macierzynski. Pet minuta kasnije, na polovici prve dionice novi šok za Medveščak, Cip zabija za 0:2 a Fox ekspresno reagira i na vrata šalje Vilima Rosandića.
O prvoj trećini Medveščaka možemo reći nekoliko stvari koje nam pogled na statistiku jasno govori, igrači Dornbirna uputili su 9 udaraca na gol i zabili 2 pogotka, dok je Medveščakov napad koji otkako nema Mahboda i Morleya pokazuje svu svoju nemoć i jalovost iz 12 udaraca nije zabio niti jedan pogodak, što naravno ne umanjuje doprinos i kvalitetu Dornbirnova vratara Rinnea.
Spomenimo da je Medveščak imao samo jednu kaznu i to onu Perkovicha zbog hookinga i prvoj trećini. A imali su četiri powerplay prilike u drugoj trećini smanjiti rezultat, možda malo i uzdrmati protivnike, ali nisu iskoristili niti jednu, i ne samo to, nego su treći gol primili sa igračem više na ledu. Strijelac je bio Parks. Pola minute kasnije Broda, igrač koji je uprao ušao u igru sa klupe za kažnjene na asistenciju svoga vratara postiže pogodak za 0:4. U tom trenutku svima u dvorani bilo je jasno da je sada jedini cilj osvjetlati obraz, a ne ganjati pobjedu, jer ovakav Medveščak ne može pobijediti nikoga.
Drugi period Medveščaka gledajući cijelu utakmicu jučer je bio možda i najbolji. Mahom je to bilo zbog kazni i konstatnog powerplaya kojeg su imali. Što se toga tiče premalo je tu udaraca bilo, slabo se pucalo sa plave linije i krilnih pozicija, uglavnom su pakovi išli u slot gdje je najčešće boravio Perkovich, ali realizacija je izostala.
Posebno u oko bode detalj da su u drugom periodu tri puta ostavili igrača samog gotovo na našoj plavoj liniji, obrana je jednostavno zaspala, i dva puta nas je vadio Vili, ali treći puta niti on nije mogao pomoći.
I kada čovjek pomisli gore ne može biti, Medveščak te iznenadi. Četrdesetak sekundi po ulasku u posljednju dionicu Dupont je izvozao obranu Medvjeda i svladao Vilija za 0:5. Pet minuta nakon toga Reid zabija pogodak za 0:6, a isti igrač u 49. minuti zabija još jednom za 0:7.
Minutu nakon što su primili sedmi pogodak Medvjedi su ipak donijeli radost na lica gledatelja u Sisku. Sauve je pospremio jedan povratni pak u mrežu za 1:7. Ipak točku na stavili su gosti u 56. minuti, Broda je postigao svoj drugi pogodak za konačnih 1:8. Gosti su tako iz 7 udaraca u posljednjoj dionici igre zabili čak četiri pogotka.
Dornbirn je ovim razbijanjem Medveščaka došao na čelo ljestvice, a Medvjedi su predzadnji, a utješno je to da je jedina lošija momčad od nas mrski nam rival iz Salzburga.
Nakon susreta popričali smo sa trenerima obje momčadi:

Ponosan sam kako je sve završilo, imali smo zaista dug dan, malo vremena je bilo za pripremu utakmice, ali zadržali smo fokus. U prvom periodu smo imali kratke šihte na ledu, uspjeli smo zabiti 2 pogotka i steći prednost. Druga dva pogotka koja su bila u drugom periodu stvorila su nam ugodnu prednost i nakon toga je bilo lako igrati dalje.
Medveščak nije momčad koja će izgubiti svaki puta 8:1 niti smo mi momčad koja će svaki puta dobiti 8:1, danas je jednostavno bio takav dan. – Dave MacQueen, trener Dornbirna

Zaista teška utakmica, ne znam što bih rekao osim da moramo biti bolji. Mislim da smo u nekim dijelovima utakmice bili bolji, imali više udaraca, ali oni su zabijali. Kada smo imali momentum oni su zabili i jako je teško tako igrati. Čini mi se da smo mentalno vrlo krhka momčad, imamo 4 velike ozlijede u ovom trenutku, neke dugotrajne po 2 ili 3 mjeseca i to puno utječe na ekipu.
Ali to nije opravdanje, dugujemo puno više navijačima, sponzorima i investitorima.
Primili smo 16 pogodaka u 3 susreta, to nije dobro, ali vjerujem u naše vratare, Corbeil je imao dobru predsezonu, od Vilija očekujem da će napraviti korak naprijed u svojoj karijeri i da ćemo na njima graditi momčad, ali naravno ako se pojavi kvalitetan igrač, koji nam odgovara uvijek ćemo gledati da poboljšamo momčad i rezultate. – Aaron Fox, trener Medveščaka

KHL Medveščak Zagreb – Dornbirn Bulldogs 1:8 (0:2, 0:2, 1:4)