Derbi otišao gostima

Nakon gotova dva puna mjeseca svakodnevne akcije na ledu, danas je dan odmora u najjačoj Europskoj ligi u hokeju na ledu. Nedjelja je zato obilovala utakmicama, a u pregledu dana izdvojili smo najzanimljivije susrete uključujući teško izborenu pobjedu Magnitke protiv Avtomobilista, pobjedu CSKA nad Atlantom, gostujuću pobjedu SKA i derbi dana koji je odigran u Moskvi.

Na domaćem je ledu Metalurg iz Magnitogorska teže nego je to bilo očekivano došao do pobjede nad Avtomobilistom. Prva trećina rezultatski je otišla na stranu gostiju, iako je domaća momčad uputila duplo više udaraca na gol Kovara, ali jedini pogodak u prvih dvadeset minuta je zabio Mihonov.

Pola minute igre u nastavku donijelo nam je izjednačenje, za Magnitku je zabio Zaripov, a tri minute kasnije rezultat je potpuno preokrenuo Birjukov. Ali preokretima tu nije bio kraj. Mihonov je svojim drugim pogotkom poravnao rezultat na 2:2. U zadnjih pet minuta drugog dijela uslijedio je šok za domaće navijače. Ponovno vodstvo Avtomobilistu prvo je donio Golišev, a ugodnih +2 na ulasku u posljednju dionicu susreta svojim prvim pogotkom na susretu Avtomobilistu donio je Lazarev.

Međutim ista situacija kao i u drugoj trećini, ponovno je točno 35 sekundi bilo potrebno Metalurgu da zabije gol, ovoga puta to je učinio Kovar, a nešto malo više od dvije minute prije kraja susreta Zaripov je svojim drugim pogotkom izborio produžetak za svoju momčad.

Dodatni bod u produžetku susreta domaćoj je momčadi donio Francis Pare. Ovom pobjedom Metalurg je zadržao prvo mjesto istočne konferencije sa bodom prednosti pred Avangardom.

Nakon Magnitogorska selimo u Soči gdje je istoimeni domaćin poražen od SKA. Za razliku od drame u Magnitogorsku ovdje je susret praktički riješen nakon samo 15 minuta igre. Tihonov je u četvrtoj minuti susreta postigao powerplay pogodak za vodstvo gostiju, a do kraja trećine drugi pogodak za goste postigao je Dadonov. Rezultat je ostao nepromjenjen sve do 36. minute, a onda je poraz domaćih ublažio Ray Whitney. Usprkos porazu domaća je momčad natpucala goste, ali izvrsni Ivanikov je zabilježio 29 obrana. SKA je i dalje prva momčad lige sa 67 bodova, dok je Amur jedina lošije plasirana momčad od Sočija.

Momčad CSKA pred svojim je navijačima došla do pobjede nad Atlantom.

Nakon manje od devet minuta susreta semafor je već pokazivao 2:0 za domaću momčad. Denisov je već u drugoj minuti poslao pak iza Engrena, a u devetoj minuti svoj drugi ovosezonski pogodak zabio je Telegin.

U nastavku susreta Šmeljov je smanjio prednost domaćih, i to shorthanded pogotkom, jer je isključen Engqvist. Bio je to jedini pogodak u drugoj trećini. Točku na ”i” powerplay pogotkom stavio je Nikita Zajcev u 42. minuti. CSKA drži drugo mjesto na zapadu lige, ali ima čak deset bodova manje od SKA, dok je Atlant na 11. poziciji sa 30 bodova.

Derbi dana odigran je u Moskvi. Trećeplasirani Dinamo dočekao je Jokerit koji se nalazi na drugom mjestu.

Domaća je momčad uputila 43 udarca prema Karlssonu, ali samo jedan je uspio proći njemu iza leđa, dok Jokerit nije imao problema sa realizacijom te su zabili tri pogotka na 26 udaraca.

Jani Rita je nakon šest minuta igre prvi probio Jerjomenka za vodstvo gostiju. Nesretna se pokazala 13. minuta susreta za Jerjomenka, morao je po drugi puta vaditi pločicu iz svoje mreže, ovoga puta strijelac je bio Niko Kapanen. Nakon što je njegova momčad primila dva pogotka Vitolins je pozvao time-out.

U nastavku susreta ništa se značajno nije dogodilo do polovice trećine, a tada je Moses dobio priliku da iz kaznenog udarca zapečati sudbinu Dinama, međutim bio je to dosta loš pokušaj, te iskusni Jerjomenko nije imao prevelik problema da ga zaustavi. Umjesto da Jokerit ode na +3, pogodak za smanjenje rezultata postigao je Mironov u 31. minuti susreta.

Rezultat se nije mijenjao sve do 56. minute, a tada je Aaltonen zabio pogodak za konačnih 1:3 i pobjedu Jokerita.