Derbi Floride u Tampi, derbi golmana u Nashvilleu

WASHINGTON, D.C. - Carey Price Montreal Canadiensa za vrijeme NHL utakmice regularne sezone protiv Washington Capitalsa 1. veljače 2011. u Verizon Centeru (Bridget Samuels)

WASHINGTON, D.C. – Carey Price Montreal Canadiensa za vrijeme NHL utakmice regularne sezone protiv Washington Capitalsa 1. veljače 2011. u Verizon Centeru (Bridget Samuels/Flickr)

Tampa Bay Lightning su došli do njihove četvrte uzastopne pobjede nakon što su s 4:3 kod kuće porazili Florida Pantherse. Brenden Morrow i Tyler Johnson su na početku prve trećine u manje od dvije minute zabili dva gola za vodstvo Boltsa, no gosti su u drugoj trećini rapidnom paljbom uzvratili. Jussi Jokinen je nakon 6:16 minuta minimalizirao vodstvo, Brandon Pirri 18 sekundi kasnije poništio vodstvo domaćina, a Jonathan Huberdeau je svojim 12. golom sezone nakon 8:14 minuta druge trećine doveo Pantherse u vodstvo. S vodstvom od 3:2 su gosti ušli u zadnju trećinu, no nakon samo 90 sekundi je Nikita Kučerov ponovo vratio utakmicu u egal. Egal se održao do samog kraja susreta, no 2:28 minute prije isteka vremena je Ryan Callahan bio precizan za vodstvo i eventualnu pobjedu Panthersa od 4:3.

U Bridgestone Areni u Nashvilleu se pak odigrao derbi između dva ponajbolja golmana lige, Pekke Rinnea i Careya Pricea. Price je prvi propustio gol nakon što je Mattias Ekholm doveo Predatorse u vodstvo u prvoj trećini, no Brendan Gallagher i David Desharnais su u drugoj trećini zatresli mrežu iza Rinnea za 2:1. Kanađana. Svojim sedmim golom sezone je Ryan Ellis utakmicu u zadnjoj trećini vratio u egal te eventualno i poslao u produžetke. U dodatnom djelu utakmice je rookie Filip Forsberg nakon odličnog dodavanja Mikea Ribeira s igračem više zadržao drugi bod u Nashvilleu. Price, trenutno najbolji golman lige je utakmicu završio s postotkom obrana od .903% te je od 31 udarca obranio njih 28, dok je Rinne s druge strane leda obranio 27 od 29 udaraca za postotak obrana od .931%.

U ostalim utakmicama dana je Minnesota Wild prevladala nad New York Islandersima s 2:1 zahvaljujući golom Zacha Parisea u zadnjoj trećini za izjednačenje te pobjedničkim golom Parisea u produžetcima. Repriza prošlogodišnjeg finala se odigrala na Broadwayu, gdje su Los Angeles Kingsi s 4:2 svladali New York Rangerse. U Pittsburghu su St. Louis Bluesi pobijedili u produžetcima s 3:2 nakon gola Alexandera Steena. U festivalima golova su u Columbusu Blue Jacketsi nadjačali Anaheim Duckse s 5:3, dok su Arizona Coyotesi napustili Detroit s pobjedom od 5:4 nakon produžetaka. Zadnja utakmica dana se odigrala u Vancouveru, gdje su domaći Canucksi prevladali nad gostujućim Jetsima iz Winnipega s 5:2.