ffc9a76e4f88b66c863df72bab4ef694_L

Danci i Finci do prvih pobjeda, Bjorkstrand upisao još jedan bod

Još jedan dan na SP-u u Minsku je za nama, Danska je došla do prve pobjede, kao i Finska, a novi bod upisao je i Patrick Bjorkstrand.

Njemačka – Finska 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Finska je napokon osvojila prve bodove na Svjetskom prventstvu. Pekka Rinne je zaključao vrata obranivši svih 20 udaraca njemačkih reprezentativaca.

Petri Kontiola je u 10. minuti doveo Fince do vodstva, a Jarkko Immonen povećao je vodstvo u 15. minuti.

“Blitzkrieg” u drugoj trećini osigurao je Fincima pobjedu kad su mrežu iza Roba Zeppa tresli prvo Olli Palola u 32. minuti, pa zatim i Leo Komarov u 33.

Petri Kontiola upisao je dva boda, drugi kad je asistirao Paoli za 3:0.

Italija – Danska 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

I Danci su, kao i Finci, došli do prve pobjede na ovogodišnjem izdanju Mundijala. Jan Karlsson je malo izmiješao linije što je urodilo plodom, a Danci su opet, po drugi put n SP-u došli do prednosti dva pogotka u manje od jedne minute.

U vodstvo su došli rano – u 3. minuti Jesper Jensen pogodio je na asistenciju Patricka Bjorkstranda i Frederika Storma, koji je odradio većinu posla napravivši krug oko gola i poslavši pločicu u sredinu prema strijelcu, Bjorkstrand je dotaknuo pak na putu kako bi došao do Jensena.

Talijanu se vraćaju u egal u 13. minuti preko Diega Kostnera kojem je najveći dio odradio Giulio Scandella osvojivši pločicu na bandi i asistiravši pred vrata.

U drugoj trećini su Danci s dva pogotka došli na rub pobjede i praktički osigurali tri boda. Talijanima je ogroman šok bio pogodak koji su primili s igračem više, Jannik Hansen je ukrao pločicu na plavoj liniji, sjurio se prema vratima i matirao Daniela Bellissima u 36. minuti. Pola minute kasnije na 3:1 povisio je Emil Kristensen.

Do kraja je Kim Staal na prazna vrata potvrdio visoku pobjedu u 58. minuti.

Ako Talijane može utješiti, činjenica je da su i dalje jedini koji s igračem manje nisu dobili gol.

Bjorkstrand, koji je igrao u 4. liniji na ovom susretu, iako je zaslužio puno više, upisao je drugi bod, drugu asistenciju na turniru. Silaznom putanjom po petorkama krenuo je od prve utakmice, pa je tako iz druge pao u četvrtu.

Norveška – Švedska 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Je li Norveška tako tvrd orah ili ova Švedska ipak nije sjena onoj koja je prošle godine osvojila svjetsko zlato? Puno muke su Šveđani prošli sa susjedima Norvežanima danas, vratili se iz minusa, ali u 35 udaraca prema vratima, put do mreže pronašli samo dvaput.

Norvežane je u vodstvo doveo Sondre Olden nakon sjajnog proigravanja Per-Age Skrodera u 23. minuti. Nakon toga Norvežani su zaradili dva isključenja, a preokret je počeo kada je Jonas Holos kažnjen zbog ometanja. Joakim Lindstrom je za manje od 30 sekundi po početku kazne izjednačio rezultat.

Norvežani su se lavovski borili protiv favoriziranog protivnika, ali ipak nisu izbjegli poraz. Linus Klasen presudio je u korist “Tri Krune” u 48. minuti na dodavanja Gustava Nyquista i Tima Erixona.

Jonas Holos nastavlja rušiti rekorde, ponovno je na ledu proveo pola utakmice, čak 32:25 minuta što je u prosjeku nakon tri susreta 32:16 na ledu.

Kazahstan – Latvija 4:5 (2:1, 2:3, 0:1)

Bombastično je bilo u Minsk Areni večeras. Čak devet pobjeda smo vidjeli u pobjedi Latvije nad Kazahstanom, do koje su došli teže nego se očekivalo.

Težko bi se opisalo utakmicu i promjene u rezultatu drugačije nego – ludo. Latvija je u vodstvo došla već u 2. minuti susreta – strijelac je bio Miks Indrašis. Talgat Žajlauov se nije složio s latvijskim vodstvom pa je u 5. izjednačio, a 15 sekundi prije kraja Kozaci su došli do preokreta, pa se nakon pogotka Jevgenija Rimareva na odmor otišlo s prednošću Kazahstana 2:1.

Čak pet golova vidjeli smo u drugoj trećini, od toga tri u mreži Vitalija Jeremejeva. Arturs Kulda zabio je dvaput zaredom, prvo u 24. minuti na asist Mikelisa Redlihsa, a onda i na powerplayu na dodavanje Miksa Indrašisa.

Latvijsko vodstvo povećao je svojim drugim pogotkom na Prvenstvu Mikelis Redlihs. Nažalost po Latvijce Herberts Vasiljevs i Zemgus Girgensons zaradili su isključenja nakon toga, što je omogućilo Kazahstancima da u situaciji s dva igrača više potpuno ulove priključak i vrate se u susret.

Oni su to objeručke prihvatili – Nikolaj Antropov je smanjio u situaciji 5-na-3, a onda i Jevgenij Blohin izjednačio i doveo susret u potpunu neizvjesnost. Kod oba gola asistirao je Kevin Dallman.

Susret je u 44. minuti riješio Juris Stals donijevši Latvijcima pobjedu i velika, zaslužena 3 boda, a Kazahstanu dodatno otežao borbu za opstanak, koja tek sada počinje.

Najefikasniji kod Kazahstana bio je Antropov s tri boda, dok su čak četiri latvijska igrača imala po dva boda.