CSKA i dalje melje

CSKA i dalje melje sve pred sobom. Ovaj puta Atlant je nestao u 20 minuti, a Jokerit je slavio u fešti golova u Nižnjekamsku.

Atlant – CSKA 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Moskovski ”crveni stroj” je u samo osam minuta druge trećine ”zaledio” Atlant u Mitiščiju.

Nakon što nije bilo pogodaka u prvom periodu susreta, u drugoj su trećini Moskovljani ubacili u brzinu više i postigli tri pogotka. Prva dva pogotka smo vidjeli u razmaku od samo šest sekundi! Da Costa je načeo mrežu domaćina, a drugi je pogodak zabio Artjuhin koji je prošle sezone nosio boje Atlanta. Pogodak koji je odgovorio na pitanje pobjednika zabio je Zajcev na ”powerplayu”.

Osim ovog susreta u utorak su odigrana još dva. Sjeverstalj je u Bratislavi pobjedio Slovan sa 3:0, i u posljednjoj utakmici toga dana Medveščak je na svome ledu poražen od Torpeda sa 4:1.

Srijeda nam je ponudila devet susreta, a možda najviše razloga za slavlje imaju hokejaši Admirala koji su upisali prvu pobjedu i prve bodove u ovoj sedmoj sezoni KHL-a.

Admiral – Baris 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Prvo ime ovog susreta je svakako Richard Gynge. On je doveo Admiral u vodstvo već u drugoj minuti susreta. Dawes je ubrzo anulirao prednost domaćih, međutim Gynge se ponovno pobrinuo da na Admiral ode na predah sa 2:1.

U drugoj trećini je Rahmanov ponovno izjednačio rezultat i to sa igračem manje. No, konačnih 3:2 je na polovici susreta postavio Gorošanskij na dodavanje Gyngea.

Neftehimik – Jokerit 5:7 (1:4, 3:1, 1:2)

Jokerit nastavlja s odličnim igrama u svojoj premijernoj sezoni. Nova žrtva Finaca je Neftehimik.

Susret s dvanaest pogodaka ponudio nam je izvanrednu suradnju Hagmana i Gundersona. Do pete minute prve trećine Hagman je zabio već dva pogotka za Jokerit. Dan Sexton je iskoristio prednost koju je Neftehimik imao na powerplayu i vratio svoju momčad u igru, ali Hagman je samo nekoliko minuta kasnije upisao svoj hat-trick, a za ugodnih 1:4 nakon dvadeset minuta pobrinuo se Todd.

U drugoj trećini Neftehimik je uspio dostići Jokeritovu prednost od tri pogotka. Strijelci su redom bili Berezin, Klimenko i ponovno Sexton, ali Moses je zabio za 4:5 na powerplayu.

U posljednjoj dionici Aaltonen je povisio prednost na 4:6, a novu nadu domaćima dao je Poljgalov. Pogotkom u praznu mrežu Sallinen je potvrdio pobjedu finske momčadi.

Dinamo Msk – Metalurg Mg 0:1 SO (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Dinamo je upisao i treći poraz ove sezone. Nakon raspucavanja ”Magnitka” je odnijela dva boda iz Moskve.

Tvrda utakmica je bila u Moskvi, po 27 udaraca sa svake strane je bilo upućeno, ali Lazušin s jedne, a Košečkin s druge strane zaključali su svoja vrata. S obzirom na ovosezonsko suđenje, ova utakmica je imala samo 18 kaznenih minuta.

U raspucavanju Daugavinš i Pestuško nisu uspjeli postići pogodak za Dinamo, ali zato su Zaripov i Lee bili uspješni i donijeli dodatni bod Metalurgu iz Magnitogorska.