Greg Matthews/flickr

Corey hat-trick Perry

Zbog pucnjave u Ottawi odgođena je utakmica između Senatorsa i Maple Leafsa, ali ostala tri susreta su odigrana. U Kaliforniji su Ducksi pobijedili Sabrese sa 4:1, Oilersi su na svome ledu pobijedili Capitalse i tako dodali drugu pobjedu za redom, a u ”bitci za Pennsylvaniju” pobjeda je otišla na stranu gostiju, odnosno Flyersa.

U Annaheimu su se susreli prva i zadnja momčad lige, ”Patke” su na krilima svog najboljeg pojedinca Coreya Perrya došle do očekivane pobjede. Perry je načeo mrežu Neuvirtha sredinom prve dionice igre. Drugi gol za Duckse zabio je Kesler, odlična tranzicija iz obrane u napad gdje su domaćini imali 3-na-2 situaciju i Kesler je poentirao. U trećoj dionici igre, u zadnjih pet minuta postignuta su tri pogotka. Prvo je Ennis zabio svoj treći ovosezonski gol za smanjenje zaostatka, a zatim je Perry u 18. minuti zabio drugi na susretu, a pogotkom u praznu mrežu minutu kasnije kompletirao je svoj hat-trick.

Edmonton Oilersi su došli do druge pobijede u nizu, Capitalsi su ih natpucali 34-20, ali Scrivens je bio raspoložen među vratnicama te je propustio obraniti samo dva udarca.

Justin Schultz je doveo Oilerse u vodstvo u sedmoj minuti igre, ostao je sam pred golom i samo je pospremio pak iza nemoćnog Holtbyja.

Izjednačenje je došlo nekoliko minuta kasnije na powerplayu kada su se penalty killersi Oilersa povukli u ”krilo” Scrivensa, te Carlson nije imao većih problema snažim udarcem pospremiti pak pod gredu i ubilježiti svoj prvijenac ove sezone.

Mike Green je u drugom periodu igre svojim pogotkom preokrenuo rezultat u korist Capitalsa. Ali već nakon dvadeset sekundi igre Ryan Nugent-Hopkins koristi grešku Ovječkina i uzima pak u svojoj trećini te bježi prema Holtbyju i šalje pak dolje desno i rezultat je 2:2.

Do kraja trećine susret je riješen. Nikita Nikitin je bio čovjek odluke, bio mu je to prvi pogodak ove sezone, a tek trinaesti u NHL karijeri.

A derbi večeri, popularni ”Wednesday Night Rivalry” je otišao na stranu Flyersa. U Consol Energy Centru susreli su se domaći Penguinsi i Flyersi. Pittsburgh je došao u vodstvo nakon manje od četiri minute igre, svoj prvi pogodak u ovoj sezoni zabio je Spaling.

Momčad iz Philadelphije je već do kraja prve trećine uspjela preokrenuti rezultat. Mark Streit je izjednačio bombom sa plave, a Bellemare je nešto kasnije skrenuo pak iza Fleuryja i bilo je to 1:2. Inače Bellemareu je Francuski hokejaš koji je proteklih nekoliko sezona igrao u Švedskoj ligi, a ovo mu je premijerna sezona u najjačoj ligi svijeta.

Jedini pogodak u drugom periodu igre bio je Dupuisov pogodak za izjednačenje. Malkin je osvojio buli, dodao do Martina koji puca prema golu, a Dupuis skreće pak iza Emeryja.

Četiri su pogotka pala u posljednjoj dionici. Umbergerov pogodak za 2:3 bio je prvi, ali R.J. može zahvaliti Voračeku koji je svojim zalaganjem i borbom na ogradi izborio pak za Girouxa i u konačnici za Umbergera.

Dvije minute kasnije na veliko razočaranje domaće publike svoj prvi pogodak ove sezone zabio je i Read, te su kasno u susretu Flyersi otišli na +2. Tračak nade Penguinsima dao je Marcel Goc svojim pogotkom. Sa nekoliko brzih dodavanja na malom prostoru, Goc, Spaling i Downie izludili su obranu Flyersa i poentirali za 4:3.

No ipak 26 sekundi prije kraja Sean Cotourier je sa polovice leda pogodio praznu mrežu i stavio točku na ”i”. Bila je to tek druga pobjeda Flyersa iz 7 susreta, ali vjerojatno njima najdraža.