Krume Ivanovski/khl.hr

Brust debitirao na golu Jugre

Traktor je na svome ledu u Čeljabinsku ugostio momčad Lade iz Toljatija, a Jugra je pred svojim navijačima odigrala susret protiv Neftehimika.

U Čeljabinsku je domaći Traktor dočekao Ladu i ostao bez bodova. Bio je to dvoboj momčadi iz donjeg doma istočne konferencije, u kojoj Traktor ipak drži nešto bolju poziciju od Lade, ali te dvije ekipe i dalje su u velikoj međusobnoj borbi za doigravanje. Jedini pogodak na susretu zabio je Golubev u 28. minuti susreta, ali velika, možda i najveća zasluga za pobjedu ide čovjeku među vratnicama. Ilja Ježov je danas zaustavio 34 udarca na svoj gol i ostvario svoj prvi ovosezonski shutout. Njemu je ovo prva sezona u Ladi, i do sada mu je prosjek obrana gotovo 93% iako u zadnje vrijeme nije briljirao.

Druga utakmica odigrana je u Hantij – Manzijsku, a za domaću Jugru debitirao je Barry Brust. Popularni Brusty neće po dobrome pamtiti svoje debi, jer primio je četiri gola, doduše iz 37 udaraca. Već u 6. minuti utakmice Igor Poljgalov je doveo Neftehimik u vodstvo. Samo 25 sekundi u drugom periodu igre trebalo je Ivanovu da ponovno pošalje pak iza Brusta za 0:2. Petnaestak minuta mreže su mirovale, a redala su se isključenja. Malobrojne domaće navijače zatim je utišao Berezin zabivši pogodak za 0:3. Tračak nade Jugri prije kraja druge trećine dali su Sitnikov powerplay pogotkom, a minutu nakon njega za 2:3 zabio je Buljanskij. Međutim dalje od toga nije išlo. Tri i pol minute igre u posljednjoj dionici susreta su bile za nama kada je Stapleton poentirao i postavio konačnih 2:4.