Bradley: Ne mogu biti ponosniji!

Pao je Red Bull Salzburg! Nakon velike pobjede u petak protiv Villacha danas je u Ledenoj Medveščak slavio protiv rivala iz Salzburga. Bio je to izuzetno težak susret u kojem je Medveščak dva puta vodio pa gubio prednost prije nego je Sašo Rajsar zabio gol za pobjedu.

Medvjedi su fantastično otvorili susret i iz prve prave prilike nakon jedne minute igre Olden je iskoristio rebound nakon Morleyjeva udarca i semafor je pokazivao 1:0. Nakon gola Medveščak je nastavio sa dobrom igrom pred Starkbaumovim golom, izdvojimo priliku kada je Puskarich servirao pak Zanoškom koji je sam stajao pred golom, ali gurnuo je pak pored gola. Kako je Medveščak stvarao prilike tako se igralo pred Starkbaumom i u jednoj takvoj gužvi najbolje se snašao Mahbod koji je spakovao pak u mrežu za 2:0.
Bikovi iz Salzburga su se naljutili nakon dva primljena pogotka i ubacili su u brzinu više te je Harris smanjio prednost na 2:1, a nekoliko minuta kasnije isti igrač je u powerplay situaciji potpuno poravnao rezultat. Harris sa svoja dva pogotka nije uspio utišati Ledenu, ali to je pošlo za rukom Huberu koji je zabio shorthanded pogodak za 2:3 i potpuni preokret gostiju.
Iako utakmica nije obilovala grubostima i isključenjima, te su se Medvjedi uspješno klonili klupe za kažnjene, ipak su i danas pokazali da im je powerplay velika boljka, jer Huberov pogodak bio je ukupno šesti ove sezone kojeg je zagrebačka momčad primila sa igračem više.

U nastavku igre vodila se rovovska bitka, te hokej uopće nije nalikovao onome što smo gledali u prvoj dionici. Medvjedi su zabilježili nekoliko dobrih udaraca, a valja izdvojiti i Brineov pokušaj sa igračem manje kojeg su domaći igrači fantastično odigrali, te gosti nisu uspjeli niti postaviti napad, a kamoli uputiti udarac prema Poulinu.
Sondre Olden nam cijele sezone pokazuje da je strašan igrač, tako je bilo i danas kada je primio pak, uklizao u napadačku trećinu, prevario golmana i od vratnice poslao pak u mrežu za 3:3 i erupciju oduševljenja u dvorani.

Posljednja dionica susreta stala je netom nakon što je počela, jer je nakon jedne borbe na ogradi došlo do pomicanja stakla na ogradi, te su momčadi nakon dvije i pol minute igre ponovno bile u svlačionici.
Nakon stanke koja je trajala desetak minuta nastavila se igra iz druge trećine, rovovska borba u kojoj je glavnu riječ vodila obrana.
Ipak Medveščak je bio spretniji i došao do novoga vodstva. Koskiranta je izvrsno povukao pak, došao pred gol i gurnuo ga na drugu stranu gdje je bio Balej koji to ne promašuje i ponovno je domaća momčad imala vodstvo.
Desetak minuta kasnije ponovno izjednačenje. Hughes je pred golom skrenuo pak iza Poulina i rezultat je bio 4:4.
Odmah nakon toga Medveščakova obrana imala je jednu lošu promjenu kada su zaboravili Schrempa koji je sam dobio pak na plavoj, uklizao u trećinu sa krila, ali na svu sreću pucao je direktno Poulinu u rukavicu.
Tri minute do kraja susreta Medveščak je stvorio gužvu pred golom Red Bulla u kojoj se najbolje snašao Sašo Rajsar i zabio pobjednički pogodak za konačnih 5:4. Nakon pogotka dvorana je eksplodirala od oduševljenja, a još više jer je Sašo Rajsar upravo postao otac, te je sa ovim pogotkom zaokružio veliki dan za njega, a mi mu ovim putem čestitamo!
Salzburg je do kraja igrao bez golmana, ali nisu uspjeli zabiti gol, Medveščakovi igrači su ostavili srce na terenu, tako se Aviani pet sekundi prije kraja bacio pred pak i spriječio pogodak gostiju. Ovom pobjedom Medveščak i Red Bull podijelili su seriju, naime svaka je momčad dobila obje utakmice na svome ledu. Nakon susreta popričali smo već standardno sa Dougom Bradleyem i danas sa Greggom Possom.

Jako smo loše ušli u susret, u obrani smo bili previše opušteni, a ako si to dopustiš na samom početku završit ćeš igrajući ovakav “run-and-gun” hokej. Danas smo mi izvukli deblji kraj, moram priznati da je bilo previše pogrešaka u obrani i loših odluka sa pakom. Imali smo devet prilika za gol u prvoj trećini, nismo ih iskoristili i u cijelom susretu više nismo imali takve prilike i izgubili smo kao što smo i zaslužili.
U slijedećoj nas utakmici očekuje Vienna, imamo zdrave i spremne igrače, nanizali smo nekoliko poraza, i moramo naći kemiju za slijedeći susret. – Gregg Poss, trener Red Bull Salzburga.

Ovo je bila jako teška utakmica i teško, teško izborena pobjeda. Kao što smo i planirali u utakmicu smo ušli jako dobro, ali onda smo imali nekoliko isključenja što nas je malo izbacilo iz ritma i oni su to iskoristili te odigrali bolju prvu trećinu. U svlačionici smo se sredili, izašli van i odigrali solidnu drugu trećinu u kojoj smo zabili gol za izjednačenje. U trećoj smo nastavili igrati i uspjeli smo pobjediti na kraju. Igrali smo protiv jedne talentirane momčadi i pobjedili, ne mogu biti ponosniji na dečke. – Doug Bradley, trener Medveščaka.

Slijedeći susret Medveščaka na rasporedu je u petak u Bolzanu.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – EC RED BULL SALZBURG 5:4 (2:3, 1:0, 2:1)