Bornina prva pobjeda u NHL-u!

rendulic775x375-770x375

Borna Rendulić je nakon nešto manje od dva mjeseca u AHL-u s Lake Erie Monstersima pozvan u veliki NHL u redove Colorado Avalanchea. S noći na srijedu je debitirao u utakmici protiv Nashville Predatorsa, koju su Avsi izgubili s 3:0. Svoju drugu utakmicu s Avsima je igrao u noći na petak, kada su u Denveru gostovali Winnipeg Jetsi. Avsi su bili u zaostatku od 3:1, no utakmicu su uspjeli izjednačiti te naposlijetku i pobijediti u raspucavanju.

Prva trećina je prošla bez golova, no na samom početku druge dionice su gosti došli do prvog gola. Vodstvo Jetsa, pak, nije dugo trajalo – Matt Duchene je vratio utakmicu u egal. Sredinom druge dionice su se kapetani obje momčadi, Gabriel Landeskog i Andrew Ladd našli u šakačkom obračunu, koji pobjeđuje kapetan domaćina, Gabe Landeskog.

Unatoč tome, Jetsi za 2:1 zabijaju 5:20 minuta prije isteka vremena u drugoj dionici, a za 3:1 pogađaju nakon 4:32 minute nakon početka zadnje trećine. Jarome Iginla je odličnim udarcem sredinom zadnje trećine minimalizirao vodstvo Jetsa, a 2:42 minute prije zvuka za kraj utakmice je Ryan O’Reilly pospremio odbijanac kapetana Landeskoga za 3:3. U produžetcima golova nije bilo, no u raspucavanju su Avsi preuzeli stvar u svoje ruke. Nathan MacKinnon i Matt Duchene oboje zabijaju, dok je Calvin Pickard zatvorio sva vrata na golu za pobjedu Avsa od 4:3.

Rendulić je protiv Jetsa igrao na desnom krilu, dok je protiv Predsa bio centar četvrte navale. Na ledu je proveo nešto manje vremena nego u utorak, no zato je protiv Jetsa dobio 29 sekundi na powerplayju. Utakmicu je završio sa 6:27 TOI, od toga 29 sekundi na powerplayju, jednom je protivničkom igraču uzeo pak, imao dva bodychecka te imao plus-minus učinak od -1, nakon što je bio na ledu za vrijeme gola Jetsa za 3:1.

U subotu u Denver dolaze St. Louis Bluesi, a nakon toga imaju kraću pauzu od pet dana prije nego što odlaze na četverodnevnu turneju po Istoku.