Rendulić Borna Frozen Fury (LA vs COL 3.9.2015.)

Photo by Kerri Nikole Photography

Borna i Avsi porazom krenuli u novu sezonu

Denver – U otvaranju sezone u Pepsi centru u Denveru, Colorado Avalanche dočekao je ljutoga rivala iz St. Paula – Minnesotu Wild. U uzbudljivoj utakmici koja je obilovala fizičkom igrom i pogocima Wild je na kraju slavio i upisao prva dva boda u novoj sezoni.

Nakon prvih dvadeset minuta trener Roy mogao je biti jako zadovoljan. Njegova je ekipa igrala brz, napadački hokej sa puno napada na tijelo i protivniku nije dozvoljavala da razvije svoju igru. Dubnykova mreža tresla se čak tri puta. Iginla i Johnson su pogađali na powerplayu, a minutu prije odmora Landeskog je zabio pogodak i za 3:0.

Zach Parise, najbolji igrač gostiju u drugom periodu igre smanjio je na 1:3, ali nešto više od minute nakon toga Mitchell je ponovno povisio prednost domaćih na tri gola razlike. No, u posljednjoj dionici igre u samo 05:07 minuta, Wild je razbio Avse u potpunosti. Ponovno je Parise smanjio prednost, nakon njega u strijelce se upisao Niederreiter, da bi rezultat izjednačio Vanek i na kraju svoj hat-trick za vodstvo Wilda kompletirao je Parise. Nakon tog šoka Avsi se više nisu mogli vratiti u susret, te se rezultat nije mjenjao.

Borna Rendulić kao što znamo ovu sezonu odmah je započeo u NHL-u, te je u prvom nastupu igrao 07:09 min. U tih nešto više od sedam minuta upisao je jedan blok, te jedan nalet tijelom. Osim toga izgubio je jedan buli. Igrao je u trećoj liniji sa mladim Rantanenom, a centar im je bio Soderberg.

Legendarni Pierre McGuire tijekom susreta intervjuirao je Patricka Roya koji je rekao da mu se sviđa kako njegova momčad igra, te se posebno ponosi mladim igračima Rendulićem i Rantanenom, za koje je priznao da ih još malo mora “pričekati” ali da će se u budućnosti moći u potpunosti osloniti na njih.

DENVER, CO – OCTOBER 08: Borna Rendulic #71 of the Colorado Avalanche skates against the Minnesota Wild at Pepsi Center…

Posted by Borna Rendulic on 9. listopad 2015

Osim susreta Avsa i Wilda valja izdvojiti da su prva dva picka ovogodišnjeg drafta sinoć također imala svoje prve NHL nastupe. McDavid je u porazu Edmontona od St. Louisa (1:3) upisao 18:07 min, sa dva udarca na gol, te je u +/- imao -1. Buffalo Sabresi su poraženi od Ottawe, a drugi pick Jack Eichel je za Sabrese odigrao gotovo 22 minute, zabio je soj NHL prvijenac u prvom nastupu, te je na kraju ima 1 bod i -1 statistiku.