Bivši Medvjedi žare i pale

Veliki derbi Zapada odigran je u St. Peterburgu. Slovan je pao u Minsku. Baris i Salavat “nakantali” su svoje protivnike. Sve to događalo se danas, a gdje drugdje, ako ne u KHL-u.

SKA – Jokerit 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Ilja Kovaljčuk radio je na dizel danas – skupio je ukupn četiri boda, odnosno prevedeno na hrvatski, sudjelovao u sva četiri pogotka koja su se našla u mreži Riku Heleniusa. Logično, predvodio je igrače SKA u bodovnom učinku, a Jevgenij Ivanjikov dodao 96.3% obrana, odnosno 26/27 za trijumf SKA u divizijskom duelu.

Prva trećina prošla je bez pogodaka a pomutnju u obrani stvarao je sjajni, prije spomenuti Kovaljčuk. Kasnije je prijetio i Jevgenij Ketov s plave, no na sve je bio spreman Helenius. Nije ni Jokerit ostao dužan, a obe ekipe igrale su izvrsno s igračem više. Ipak, na odmor se otišlo s 0:0.

Onda je proradio stroj Kovaljčuk. S dva pogotka doveo je SKA u vodstvo, kod prvog je asistenciju upisao i vratar Ivanjikov. Drugi pogodak zabio je sam – nakon puno promjena u posjedu, uglavnom u zoni Jokerita, Kovaljčuk je dočekao pogrešku, uzeo pločicu, sjurio se prema golu i bio nepogrešiv s desne strane, smjestivši pak pod prečku. Gol se na kraju pokazao pobjedničkim.

Jokerit je krajem druge imao i powerplay 4 minute kad je Maksim Čudinov isključen zbog igranja visokom palicom, ali na drugi odmor otišlo se s 2:0.

Viktor Tihonov i Artemij Panarin dodali su pogotke za SKA u posljednjoj trećini, a utjehu finskim navijačima donekle je pružio Steve Moses.

Jokerit je tako ušao u svojevrsnu krizu, ako bismo je mogli tako nazvati, u zadnjih par utakmica im je forma malo pala, no nije to ništa strašno.

Dinamo Minsk – Slovan 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Identičnim rezultatom kao SKA i Dinamo je u Minsku svladao Slovan. Jaka druga trećina donijela je domaćem sastavu nedostižnu prednost. Oleg Goroško započeo je sve pogotkom u 24. minuti na asistenciju Lukaša Krajíčeka. 4 minute kasnije Ryan Vesce-Charles Linglet veza opet radi, a ovaj potonji povisuje na 2:0.

3:0 postavio je Aleksej Kaljužnij svojim prvijencem ove sezone, a asistirao mu je Jonathan Cheechoo.

Posljednja trećina završila je neodlučeno 1:1. U posljednjih 40 minuta Slovan je natpucao domaćine, no slaba im je to utjeha kad Bjelorusiju napuštaju bez boda. Milan Bartovič i Michal Sersen smanjili su u 45. minuti.

U istoj minuti, točno 30 sekundi kasnije Ryan Vesce zarađuje svoj drugi bod pogotkom za koji su mu asistirali Matt Ellison i Charles Linglet.

Iako je sveukupno bilo 28 minuta isključenja, nijedan pogodak nije zabijen s igračem više.

Ledovima KHL-a

U ostalim susretima dvije visoke pobjede ostvarili su Baris i Salavat, svaki na svom terenu. Baris je u Astani bio bolji od Sibira 6:3. Obje momčadi zorno su prikazale kako se igra powerplay, pa su osim prvog pogotka (kazneni udarac) i onoga za 3:0 Nigela Dawesa (5-na-5) svi (!) pogoci pali u situacijama s igračem više. Baris je tako bio 4/7 (57.1%), a Sibir 3/8 (37.5%) u igri s igračem više. Još jedna zanimljiva činjenica jest da je ukupno na susretu bilo 74 minute isključenja, od čega 53 za Baris.

Salavat Julajev je u Ufi razbio Amur 7:2, a svih sedam pogodaka postigli su različiti igrači. Pobjednički pogodak ide Denisu Hlistovu iz 31. minute, za 3:2.

Avangard je u Omsku poražen od Metalurg Novokuznjecka s 2:0. James O’Brien imao je dva asista, a pogotke su zabili Sergej Sentjurin i Mihail Plotnjikov.