Krume Ivanovski/khl.hr

Amuru treća pobjeda u nizu

Četiri su susreta odigrana danas, a zanimljivo je da su u sva četiri slavile domaće momčadi. Amur je ostvario treću pobjedu u nizu, a danas je bio bolji od Dinamo Minska, Admiral je slavio protiv Atlanta, ali nakon produžetka. Sibir i Slovan su otišli dalje, pa su pobjednika odlučili u raspucavanju, a Baris je bio bolji od Medveščaka.

Pred 6500 gledatelja u dalekom Habarovsku, Amur je slavio protiv gostiju iz Minska. Odlično otvaranje domaće momčadi, i pogodak već nakon 53 sekunde igre postiže Rijazancev. Kaznu koju je zaradio Tommi Taimi u pogodak za izjednačenje pretvorio je Materuhin u posljednjoj četvrtini prve dionice. Tim se rezultatom i otišlo na predah.

Amur do novog vodstva dolazi nakon pet minuta igre u nastavku, strijelac je bio Lugin. Ubrzo nakon toga uslijedilo je i novo izjednačenje, za što je zaslužan Kulakov. Amur je tada ubacio u brzinu više i Mihail Fišenko, a poslije njega i Haščak postigli su pogotke za ugodnih 4:2 nakon dvije trećine igre, a pokazat će se kasnije da je to bio i konačan rezultat susreta. Kako o uvijek biva, Matt Ellison je upisao dvije asistencije za goste iz Minska.

645 kilometara južnije u Vladivostoku, Admiral je nakon produžetka slavio protiv Atlanta. Vratar Admirala, Nalimov je imao pune ruke posla. Bio je suočen sa 40 udaraca, a samo su dva našla put do mreže. Prvi su pak poentirali domaći hokejaši preko Jenvera Lisina. Nakon samo devet sekundi igre nakon pogotka isključen je Volodin. Momčad iz Mitiščija svoj je prvi powerplay iskoristila točno dvije minute nakon što su primili gol. Strijelac pogotka je bio Novopašin.

Na slijedeći se pogodak čekalo sve do 32. minute. Na Jašinovu asistenciju poentirao je Igor Radulov i sada je Atlant imao prednost po prvi puta na susretu. Međutim, prednost je bila kratkoga vijeka, dvije minute kasnije Jugarov postiže pogodak za 2:2.

Posljednja dionica nije dala pobjednika, pa se igrao produžetak. Sve je već ”mirisalo” na raspucavanje, a onda je 21 sekundu prije kraja Konstantin Makarov donio pobjedu Admiralu.

Sibir i Slovan su odigrali jedan ”šahovski” susret. Slovaci su uputili 27 udaraca na gol Koskinena, a Sibir je uputio tri udarca manje na gol Januša, ali pogodaka nije bilo. Niti na 5 powerplaya Sibir nije uspio savladati Januša. Domaća je momčad ipak bila discipliniranija, te su imali samo jedno isključenje na cijelom susretu.

Pobjedu je svom Sibiru donio Enlund, u osmoj rundi raspucavanja. Inače rezultat nakon raspucavanja bio je 5:4 za Sibir.